rzęsy

Dlaczego rzęsy to ważny atrybut kobiecości?

Każdy wie, że oczy są zwierciadłem duszy. Jeżeli to prawda, w takim razie rzęsy są ramą, która to zwierciadło otacza. Dlaczego jednak są one powszechnie uważane za jeden z głównych atrybutów kobiecości?

Rzęsy jako typowo kobiecy atrybut

Niemal każda kobieta stara się wyeksponować i upiększyć swoje rzęsy – o tym, jak ważny jest ich atrakcyjny wygląd, może świadczyć fakt, że producenci tuszów i maskar zwiększających objętość każdego roku zyskują powyżej pięciu miliardów dolarów na sprzedaży swoich produktów. Można wręcz powiedzieć, że długie, gęste i ciemne rzęsy stanowią synonim kobiecego piękna. To dlatego my, kobiety, inwestujemy w coraz to nowe odżywki i korzystamy z rewelacyjnych zabiegów zagęszczania i przedłużania rzęs.

Dlaczego jednak rzęsy są uważane za coś typowo kobiecego, skoro naturalnie są zazwyczaj dłuższe i gęstsze raczej u mężczyzn? Być może ma to związek z tym, że im dłuższe i ciemniejsze rzęsy, tym oko wydaje się większe – to zaś sprawia, że kobieca twarz sprawia wrażenie młodszej, niekiedy zaś wręcz przywodzi na myśl dziecięcą buzię. Stąd już prosta droga do wizerunku kruchej, delikatnej kobietki, którą silny partner musi ochronić swoim męskim ramieniem, lecz która jednocześnie nie traci nic ze swojego seksapilu – seksapilu, dodajmy, którego ważnym składnikiem są rzęsy, trzepoczące uwodzicielsko i w zmysłowy sposób ocieniające policzki.

Jeżeli chcemy, by nasze rzęsy uzyskały piorunujący, a przy tym całkowicie naturalny wygląd, zdecydujmy się na zabieg wydłużania i zagęszczania rzęs. Wykonany z użyciem jedwabnych rzęs, pozwoli on nam uzyskać piękny i zmysłowy efekt, jednocześnie nie obciążając oka i nie stwarzając wrażenia „czegoś obcego” na powiece. Ponadto jedwabne rzęsy są wodoodporne, a ich zastosowanie nie przyczyni się do zniszczenia naszych prawdziwych rzęs.

Rzęsy jedwabne utrzymują się na oku przez okres ok. czterech tygodni – okres ten można wydłużyć dzięki regularnym zabiegom uzupełniającym. Ponadto nigdy się nie odkleją – pozostaną na powiece do czasu, gdy rzęsa w naturalny sposób sama wypadnie. Nie wymagają też tuszowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *