makijaż permanentny brwi

Jaką wiedzą o kolorach powinna dysponować osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to zabieg wymagający zaawansowanej wiedzy, również tej dotyczącej rozumienia i mieszania barwników. Jego efekty będą widoczne przez wiele miesięcy, a zatuszowanie ewentualnych pomyłek może okazać się trudne lub nawet niemożliwe. Co powinniśmy wiedzieć o kolorach, by prawidłowo wykonać makijaż permanentny?

Pigmentacja i koło barw w makijażu permanentnym

Makijaż permanentny wykonuje się drogą wprowadzania barwników pod skórę. W odróżnieniu od np. tatuażu, który zostaje z nami na całe życie, tu barwnik wprowadzany jest płytko i może z czasem jaśnieć wskutek złuszczania się naskórka.

Specjalista od makijażu permanentnego powinien przede wszystkim znać powszechne prawo koloru, rozróżniające trzy kolory podstawowe:

  • żółty – najcieplejszy i najjaśniejszy,
  • czerwony – kolor średni,
  • niebieski – najchłodniejszy i najciemniejszy.

Kolory podstawowe nie mogą zostać wyprodukowane poprzez łączenie innych barwników, jednak możliwe jest uzyskanie dowolnego koloru drugo- i trzeciorzędnego poprzez łączenie barw podstawowych w określonych proporcjach.

Mieszając kolory, bezwzględnie weźmy pod uwagę odcień i tonację skóry, w którą zostaną wprowadzone, a także przeprowadźmy dokładny wywiad z klientem.

Warto zapisać się na szkolenie z makijażu permanentnego, które zapewni nam niezbędną wiedzę oraz rozumienie koloru. Dzięki temu będziemy w stanie zmieszać barwnik odpowiedni dla danej tonacji i odcienia skóry, a także poznamy sposoby na maskowanie blizn czy. Nauczymy się też z pomocą barwników podkreślać urodę klienta, biorąc pod uwagę nie tylko odcień jego cery, lecz także kolor oczu i włosów.

Pigmentacja a odcienie skóry

Rozróżniamy skórę o ciepłej i chłodnej tonacji – to od niej zależy, jaki klucz barw dobierzemy dla danej osoby. Ludziom posiadającym żółte zabarwienie skóry przypisywany jest ciepły klucz barw. Dobierając kolorystykę, weźmy jednak pod uwagę nie tylko odcień karnacji. Uwzględnijmy także kolor oczu oraz obszaru pomiędzy białkiem a dolną powieką – u osób, które najlepiej prezentują się w ciepłych barwach, będzie mieć on kolor pomarańczowy lub brzoskwiniowy.

Z kolei ludziom o błękitnej pigmentacji cery przypisuje się raczej chłodne barwniki. U takich osób przestrzeń pomiędzy białkiem a dolną powieką będzie mieć kolor różowy lub czerwony.

Dopasowanie właściwego pigmentu jest jednak trudniejsze, niż się wydaje. Doskonałym przykładem mogą być tu ludzie o cerze oliwkowej – choć kolor ich skóry określany jest jako ciepły, wprowadzenie pod nią ciepłego pigmentu sprawi, że w efekcie przybierze ona zielonkawe odcienie. Dlatego ludzie o takiej karnacji znacznie lepiej wyglądają, nosząc makijaż o chłodnych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *