Lifting twarzy bez użycia skalpela

Laserowe odmładzanie twarzy

Urządzenia laserowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Używa się ich do usuwania tatuaży, rozszerzonych naczyń krwionośnych widocznych na skórze, a także do zabiegów likwidowania rozstępów i blizn. Za pomocą światła laserowego możliwe jest również odmładzanie skóry, które obejmuje spłycanie zmarszczek, niwelowanie blizn potrądzikowych oraz pojawiających się z wiekiem przebarwień skóry.

Efekt młodszej skóry

Wraz z wiekiem i długą ekspozycją skóry na promienie UV widoczne na niej stają się uszkodzenia, zmarszczki oraz zmiany barwnikowe. Aby je zmniejszyć, można stosować wiele metod, takich jak choćby dermabrazja laserowa i peelingi chemiczne, których działanie opiera się na ścieraniu zewnętrznej warstwy naskórka. Jednak istnieje również inna, o wiele delikatniejsza metoda regeneracji skóry, która jednocześnie pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. To zabieg fotoodmładzania laserowego wykonywany przy pomocy urządzenia emitującego fale świetlne o różnej długości.

W pierwszym etapie zabiegu na skórę twarzy nakładany jest chłodny żel mający zapobiegać wystąpieniu obrzęków, a następnie przy użyciu głowicy ze światłem laserowym tworzy się na skórze mikrouszkodzenia oraz jednocześnie stymuluje ją do intensywnej produkcji kolagenu, który odpowiada za jej sprężystość i jędrność. Zdrowa tkanka otaczająca niewielkie uszkodzenia zaczyna po zabiegu bardzo szybko się odbudowywać, co wpływa na jej lepszy wygląd, nawilżenie i utrzymanie właściwego napięcia.

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu laserowym na twarzy może utrzymywać się lekki obrzęk i zaczerwienienie, ale niedługo później łatwo zauważyć, że skóra staje się wyraźnie młodsza, odświeżona i nabiera większej sprężystości. Znikają również obecne na niej blizny potrądzikowe oraz przebarwienia związane z wiekiem lub częstą ekspozycją na słońce.

Aby efekty kuracji laserowej były mocniejsze i trwalsze, warto wykonać serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Oprócz skóry twarzy fotoodmładzanie można zastosować również w przypadku innych części ciała, na przykład szyi, dekoltu albo dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *