sztuczne rzęsy

Czy sztuczne rzęsy nie obciążają naturalnych rzęs?

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs to zabieg, który pozwala w sposób bardzo efektowny podkreślić urodę, zapewniając przy tym długotrwałe rezultaty, jakich nie byłabyś w stanie osiągnąć konwencjonalnymi metodami. W ten sposób rzęsy są dłuższe, grubsze, gęstsze, przez co spojrzenie nabiera wyrazistości. Jednocześnie niejednokrotnie pojawiają się wątpliwości, czy tego typu rozwiązanie nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla naturalnych rzęs. Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Sztuczne rzęsy nie zagrażają rzęsom naturalnym

Sztuczne rzęsy nie wykazują negatywnego wpływu na rzęsy naturalne. Nie powodują zbędnego obciążenia, nie osłabiają włosków i nie szkodzą ich kondycji. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka czy stylistka musi wziąć pod uwagę stan naturalnych rzęs i dopiero na tej podstawie dobrać odpowiednią ilość, grubość i długość sztucznych rzęs.

Bardzo ważną kwestią jest prawidłowe separowanie rzęs. Każdy pojedynczy włosek powinien zostać tak zaaplikowany, aby nie doszło do sklejenia rzęs, gdyż to właśnie przez taki efekt mogłoby dojść do osłabienia ich kondycji, a nawet szybszego wypadania. Sztuczne rzęsy powinny być doklejone w odległości ok. 1 mm od powieki. Jest to ważne ze względu na ciągły wzrost naturalnych włosków. Bez zachowania zalecanych odległości proces ten może zostać zaburzony, co powoduje nie tylko osłabienie naturalnych rzęs, ale dyskomfortu podczas noszenia sztucznych.

Sztuczne rzęsy wykonuj zawsze w profesjonalnym salonie

Zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs także jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a sztuczne rzęsy nie wpływają negatywnie na kondycję naturalnych, jednak tylko wtedy, gdy ich wykonaniem zajmie się osoba profesjonalnie do tego przygotowana. Podstawą jest szkolenie z przedłużania rzęs, które powinna przejść każda kosmetyczka czy stylistka, która chce świadczyć klientkom usługi z tego zakresu.

Jeśli zabieg nie zostanie przeprowadzony w profesjonalny sposób, rzeczywiście może dojść nie tylko do zbędnego obciążenia naturalnych rzęs, ale wręcz do osłabienia ich kondycji, wypadania i dyskomfortu dla klientki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *