Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe – zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy to problem, z którym boryka się wiele osób. Pierwszym objawem tego jest zaczerwienienie skóry, które pojawia się bardzo często pod wpływem różnych czynników, a czasami zostaje nawet na stałe. W późniejszym etapie widoczne stają się trwale poszerzone naczynka krwionośne, które prześwitują przez warstwę naskórka. Pojawiają się one najczęściej w okolicach policzków, nosa i brody. Dla wielu osób stanowią poważny problem estetyczny, który musi być zakrywany korygującym makijażem.

Jednak istnieją sposoby na zamykanie poszerzonych naczynek i usuwanie z twarzy tzw. pajączków. Jednym z nich jest zabieg laserowy, który pozwala na minimalizowanie zmian naczyniowych o różnym pochodzeniu. Jest to bardzo bezpieczna metoda obarczona jedynie niewielkim ryzykiem powikłań i pozwalająca na szybkie poradzenie sobie z nieestetycznymi pajączkami.

Użycie światła lasera

Pierwszym krokiem zabiegu laserowego jest wykonanie próby, która pozwala dobrać optymalną energię urządzenia, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy, podczas którego wydzielane przez laser światło zaczyna być pochłaniane przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) znajdujący się w naczyniach. Zaabsorbowane światło zamieniane jest na ciepło, powodujące zniszczenie naczynia włosowatego od środka. Naczynie obumiera, po czym w związku z naturalnymi procesami zachodzącymi w ciele martwa tkanka jest usuwana i na twarzy nie ma śladu po rozszerzonym naczynku. Jeśli pajączki są niewielkie, to wystarczy jeden lub dwa zabiegi, aby zniknęły całkowicie. Natomiast w przypadku rozleglejszych zmian potrzebna jest większa liczba wizyt, aby problem zniknął.

Po wykonanym zabiegu ważne jest przestrzeganie kilku zasad, w tym dobre nawilżanie skóry twarzy oraz używanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Nie powinno się również przynajmniej przez miesiąc opalać skóry na słońcu ani w solarium. Jeśli nie będzie się tego przestrzegać, na skórze mogą powstać nieestetycznie wyglądające przebarwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *