brwi

Jak dopasować kolor brwi i rzęs do typu urody?

Odpowiednie dostosowanie koloru brwi i rzęs do typu urody jest niezbędne, aby efekty po zabiegu zadowoliły klienta. Jakimi zasadami trzeba się kierować?

Wiosna, lato, jesień, zima, czyli podstawowe typy urody

Wyróżniamy 4 podstawowe typy urody: wiosna, lato, jesień, zima. Każda z nich wyróżnia się charakterystycznymi cechami. W poszczególnych typach urody mamy też wyraźną dominację kolorystyczną chłodną lub ciepłą.

  • Ciepłe odcienie polecane są osobom o typie urody wiosna i jesień. Zdecydowanie należy unikać odcieni niebieskiego, które w tym przypadku zupełnie się nie sprawdzą. Doskonale sprawdzą się mieszanki o kasztanowej, miedzianej, czerwonej barwie.
  • Zimne odcienie polecane są osobom o typie urody lato i zima. Są bardziej stonowane. Nie współgrają zbyt dobrze z odcieniami czerwieni, za to warto stosować niewielką domieszkę grafitu.

Warto też zwrócić uwagę na kolor włosów. Podczas profesjonalnych zabiegów zwykle jest to kwestia drugorzędna, gdyż podstawę stanowi prawidłowe rozpoznanie typu urody, jednak zawsze warto zwrócić na to uwagę. Przykładowo, u blondynek najbardziej naturalne rezultaty zapewniają delikatne, jasnobrązowe odcienie, a kobiety o kasztanowych włosach doskonale wyglądają w miedzianej hennie.

Pamiętaj, że każda kobieta jest wyjątkowa, więc podczas zabiegów trzeba kierować się nie tylko doskonałą znajomością powyższych zasad, ale i zawodowym wyczuciem, które zdobywa się podczas szkoleń czy wraz z doświadczeniem. Niekiedy klientki życzą sobie, aby podczas zabiegu tworzyć oryginalne mieszanki. Niemniej również i wtedy trzeba sięgać po kolory bazowe, które będą dostosowane do ich typu urody.

Kolorymetria – nauka o teorii koloru

Kolorymetria to nauka o teorii koloru. Szkolenie z kolorymetrii jest przydatne, aby prawidłowo wykonywać zabiegi z zakresu makijażu permanentnego obejmującego różne miejsca zabiegu, w tym brwi i rzęsy. Zajęcia obejmują wiedzę z zakresu rozpoznania rodzaju skóry, jej subtonu itd. Rozwijają praktyczne umiejętności z zakresu prawidłowego doboru koloru pigmentu dostosowanego do indywidualnych predyspozycji klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *