przedłużanie rzęs

Jak prawidłowo używać taśmy do separacji rzęs?

W dzisiejszych czasach wiele kobiet marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego efektu jest przedłużanie rzęs metodą objętościową, czyli 2D, 3D, 4D i tak dalej. Podczas tych zabiegów niezbędna jest umiejętność prawidłowego używania taśmy do separacji rzęs. W tym wpisie dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku.

Wybór odpowiedniej taśmy do separacji rzęs i odpowiednie przygotowanie

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm do separacji rzęs, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów podczas ich wyboru. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego produktu. Taśma powinna być łatwa w użyciu, hipoalergiczna, nie może też powodować podrażnień skóry. Warto wybrać taśmę o odpowiedniej długości – zbyt krótka może utrudniać pracę, zbyt długa zaś może się plątać.

Zanim przystąpisz do nałożenia taśmy, należy odpowiednio przygotować oko klientki. Trzeba zdezynfekować dłonie oraz narzędzia, następnie dokładnie oczyść powiekę i rzęsy klientki za pomocą specjalnego preparatu do demakijażu. Należy też sprawdzić, czy klientka nie ma uczulenia na składniki taśmy – można to zrobić, przeprowadzając próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry.

Nakładanie taśmy do separacji rzęs, pielęgnacja i kontrola

Proces ten wymaga nieco wprawy, a niezbędne umiejętności możesz zdobyć biorąc udział w jednym z naszych kursów na rzęsy we Wrocławiu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynności w tym procesie:

  • Odetnij odpowiednią długość taśmy i zdejmij z niej ochronną warstwę.
  • Delikatnie naciągnij taśmę i przyłóż ją do dolnej linii rzęs klientki tak, aby zakryć je w całości.
  • Upewnij się, że taśma dobrze przylega do skóry i nie pozostawia żadnych wolnych przestrzeni.
  • Delikatnie unieś powiekę klientki, aby lepiej oddzielić dolne rzęsy od górnych.
  • Sprawdź czy taśma nie powoduje dyskomfortu u klientki – jeśli tak, delikatnie ją poluzuj.

Podczas przedłużania rzęs ważne jest, aby regularnie kontrolować stan taśmy do separacji rzęs. Warto również na bieżąco informować klientkę o postępach pracy oraz ewentualnych zmianach w planie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *