Makijaż permanentny brwi

Pierwsze zajęcia z makijażu permanentnego brwi. Czego się spodziewać?

Makijaż to wspaniała ozdoba każdej kobiety – potrafi pięknie podkreślić urodę, ale także stworzyć całkiem nowy image. Dzisiejsza technologia pozwala jednak na dużo trwalszą wersję makijażu niż znana do tej pory – makijaż permanentny. Wiele pań decyduje się na ten właśnie rodzaj makijażu, jednak w tym przypadku bardzo istotne jest, by wykonywała go osoba odpowiednio przeszkolona. W tym celu konieczne jest odbycie przez kosmetyczkę różnego rodzaju szkoleń z makijażu permanentnego. Jak takie szkolenia wyglądają w przypadku brwi?

Makijaż permanentny brwi – czym jest?

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią na co dzień mieć podkreśloną urodę i nie musieć każdego dnia martwić się o stanie przed lustrem i operowanie różnymi kosmetykami i akcesoriami. Szczególnie w przypadku brwi jest to bardzo wygodna opcja – pozwala na ich naturalne, lecz wyraźne podkreślenie bez konieczności wykonywania henny czy malowania brwi specjalną pomadą. Główną zaletą makijażu permanentnego brwi jest jego trwałość – efekt zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Pozwala także zaznaczyć naturalny kształt brwi i uzupełnić ewentualne ubytki. Twarz nabiera wówczas zupełnie nowego wyglądu. Ze względu na trwałość zabiegu bardzo istotne jest jednak odpowiednie przeszkolenie osoby, która będzie go wykonywała. Takie szkolenia to konieczność w dziedzinie kosmetologii. Jak wyglądają?

Pierwsze zajęcia z makijażu permanentnego – przebieg

Jeśli chodzi o szkolenia z zakresu makijażu permanentnego, wiele zależy od rodzaju zabiegu, który chcemy opanować do perfekcji. Każde szkolenie skupia się bowiem na innych kwestiach i trwa różną ilość czasu. W przypadku makijażu permanentnego brwi mamy do wyboru różne kursy: metodą Piórkowo-Kreskową/Microblading, Ombre Perfect, Pudrową, Hybrydową czy Masterclass. Najlepiej oczywiście poznać wszystkie metody makijażu permanentnego brwi, aby móc dostosować metodę do każdej klientki indywidualnie. Dlatego szczególnie polecane jest szkolenie typu Masterclass, które pozwala poznać i perfekcyjnie opanować wszystkie metody dotyczące brwi. Zależnie od tego, na który rodzaj kursu się zdecydujemy, będziemy musieli na niego poświęcić różną ilość czasu. Większość szkoleń trwa jeden dzień szkoleniowy, czyli około 8 godzin, jednak szkolenie typu Masterclass trwa zwykle 5 dni szkoleniowych. Czego możemy się spodziewać, idąc pierwszy raz na tego typu zajęcia?

Każde szkolenie z zakresu makijażu permanentnego brwi obejmuje nie tylko praktyczną część zajęć polegającą na faktycznym treningu praktycznym, ale także równie istotną część teoretyczną. Podstawą przeprowadzania bezpiecznych zabiegów kosmetycznych jest bezpieczeństwo i higiena pracy, a także odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy. To podstawowe kwestie omawiane na każdym z takich szkoleń, które od strony teoretycznej przygotują kosmetyczkę do pracy z klientką. Ważne są także kwestie prawne, a także zasady skutecznego prowadzenia salonu kosmetycznego i kwestie organizacyjne. Przejście do praktycznej części szkolenia początkowo polega na pracy z fantomami imitującymi ludzką skórę. Dopiero później przychodzi czas na ćwiczenia na modelkach – albo tych zapewnionych przez organizację prowadzącą szkolenie, albo na własnych ochotniczkach. Wszystko oczywiście odbywa się pod okiem profesjonalnego trenera, który jest indywidualnie przypisany do kursantki, tak aby mógł poświęcić jej 100 % swojej uwagi. Oprócz umiejętności praktycznych kursantka zdobywa także wiedzę na temat tajemnic zastosowania różnego rodzaju igieł, a także na temat doboru odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Całość wiedzy i umiejętności zdobytych na takim szkoleniu pozwala na w pełni profesjonalne i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów makijażu permanentnego brwi na klientkach. Warto zatem zainwestować w takie szkolenie, które pozwoli nam rozwinąć skrzydła w dziedzinie nowoczesnej kosmetologii i przyciągnąć nowe klientki spragnione najwygodniejszych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *