oko

Na czym polega makijaż permanentny brwi metodą cienia?

Idealnie wyregulowane brwi, ale przy tym prezentujące się naturalnie, to świetny sposób na to, aby nawet bez makijażu twarz prezentowała się doskonale. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się zwłaszcza makijaż permanentny brwi metodą cienia. Na czym dokładnie on polega?

Metoda cienia, czyli subtelnie oraz maksymalnie naturalnie

Metoda cieniowania w przypadku makijażu permanentnego polega na nakładaniu kilku kolorów barwników tak, aby brwi prezentowały się w sposób naturalny. Dzięki temu są  one bardziej subtelne, co odbija się także na ogólnym wyrazie twarzy kobiety. Podczas szkoleń w zakresie permanentnego makijażu brwi ombre zwracamy więc uwagę na to, aby cienie były nakładane w odpowiedni sposób w celu osiągnięcia naturalnego efektu, którego oczekują klientki korzystające z takich usług. Istotne znaczenie ma więc gradient koloru, czyli jego nakładanie od najjaśniejszego punktu u nasady, aż do najciemniejszego na samym końcu brwi.

Zalety permanentnego makijażu brwi metodą cienia

Jeśli chodzi o główne zalety tej techniki, to poza delikatnym wykończeniem oraz naturalnym efektem, można liczyć także na jego długie utrzymywanie się. W praktyce jest to od 12 do 18 miesięcy, co uzależnione jest m.in. od rodzaju cery, a także innych czynników takich jak ekspozycja na słońce. Okazuje się bowiem, że zbyt częste opalanie oraz nieużywanie kremów z filtrem mogą zdecydowanie przyspieszyć ścieranie się barwnika. Warto unikać także agresywnych zabiegów złuszczania za pomocą gruboziarnistych peelingów. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zalety nie jest zaskakujące, że panie coraz częściej wybierają właśnie tę metodę makijażu permanentnego brwi, która gwarantuje naprawdę korzystny efekt.

Jak widać makijaż permanentny brwi metodą cienia to obecnie jedna z najciekawszych technik cieszących się rosnącą popularnością. Jeśli i TY chcesz wykonywać takie zabiegi, koniecznie sprawdź naszą kompleksową ofertę szkoleniową, która obejmuje różne stopnie zaawansowania. Mamy nadzieję, że spełni ona Twoje oczekiwania.