Na czym polega microblading?

Codzienne malowanie brwi może być bardzo czasochłonnym zajęciem. Trzeba nabrać wprawy, by zrobić to symetrycznie. Alternatywą może być microblading, czyli makijaż permanentny brwi.
Microblading jest przeznaczony dla kobiet, które codziennie, a czasami nawet kilka razy w ciągu dnia, muszą malować brwi, nadając im odpowiedni kształt. Dotyczy to nie tylko pań, które chcą lepiej wyglądać, lecz również osób, które straciły brwi po chemioterapii, mają skórę alergiczną, więc trudno im dobrać właściwe kosmetyki, chcą zakryć blizny lub po prostu szkoda im czasu na pracochłonny makijaż.

Na czym polega microblading?
Microblading pozwala nadać brwiom naturalny wygląd. Włoski są dorysowywane na skórze, więc nie należy mylić tego zabiegu z zagęszczaniem brwi. Za pomocą specjalnego mikroostrza wprowadzany jest pigment do warstwy kolczystej naskórka.
Trzy tygodnie przed zabiegiem nie należy farbować ani regulować brwi. Wygląd brwi po zabiegu w dużej mierze uzależniony jest od fachowości kosmetyczki, rodzaju użytego pigmentu, jak i stosownego wcześniejszego przygotowania.
Przed zabiegiem warto więc spotkać się z kosmetyczką, by wybrać odpowiedni barwnik. Powinien on mieć kolor identycznym z naturalnym odcieniem włosów. Następnie nakładana jest specjalna maść znieczulająca. Zanim preparat zacznie działać, kosmetyczka za pomocą kredki i specjalnych szablonów rysuje kontury brwi, które podczas zabiegu będzie wypełniać. Następnie należy zaakceptować narysowane kontury lub poprosić o dokonanie korekty. Gdy wszystko jest już ustalone pomiędzy klientką a kosmetyczką, można przejść do wykonania zabiegu właściwego.

Kosmetyczka przy pomocy specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość. W ten sposób tworzy zarys włoska, w którym następnie umieszczany jest pigment. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt naturalnego włoska. Cały zabieg trwa około godziny. Efekty nie są widoczne od razu, zwykle ujawniają się po tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *