sztuczne rzęsy

Dlaczego i jak długo po założeniu rzęs, nie można ich moczyć?

Piękne i gęste rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Jednak nie zawsze panie się z takimi rodzą. Dzięki zabiegowi ich przedłużania, poprzez zakładanie sztucznych, można uzyskać doskonały efekt. Jednak należy pamiętać o kilku rzeczach.

O czym pamiętać przy zakładaniu rzęs?

Zakładanie sztuczny rzęs to wybawienie dla wielu kobiet. W ten sposób mogą dopełnić stylizację oraz makijaż, poprzez nie tylko ich zagęszczenie, ale przede wszystkim wydłużenie. Warto jednak pamiętać, aby korzystać z usług odpowiednich salonów, takich jak Perfect Glamour, w których pracują specjalistki od makijażu. Dobiorą one sztuczne rzęsy w ten sposób, by przede wszystkim oko wyglądało jak najbardziej naturalnie – przesada nie jest wskazana. Kluczowe są nie tylko umiejętności, ale także materiały, a przede wszystkim klej, który nie może powodować reakcji alergicznej. Jeśli zdecydujemy się na zabieg wydłużania rzęs, musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Moczenie przedłużonych rzęs

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o przedłużane rzęsy, jest to, aby do 48 godzin ich nie moczyć, ponieważ klej użyty do ich nakładania dopiero po tym czasie poprawnie wiąże. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Należy unikać pary, m.in. ze zmywarki czy odkurzacza parowego, a już w szczególności z gorącej kąpieli, bo osłabia klej. Nie należy używać makijażu w okolicy oka, aby potem go nie zmywać, co może także rozpuścić klej. Warto w tym czasie unikać sauny, a już na pewno basenu. Warto bardzo ostrożnie zakraplać oczy oraz uważać, aby ich nie przecierać. Nie można stosować tłustych kosmetyków, które źle wpływają na wiązanie. Zaleca się także unikanie wizyty u fryzjera, a szczególnie farbowania włosów, ponieważ amoniak w niej zawarty niekorzystnie wpływa na klej, przynajmniej do 4 po zabiegu. Niestosowanie się do tych kilku zasad spowoduje, że rzęsy będą odpadać, a przedłużanie trzeba będzie powtórzyć. Warto więc dla uzyskania idealnego efektu dostosować się do tych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *