rzęsy

Na czym polega przedłużanie metodą ,,rzęsa do rzęsy”?

Piękne długie i gęste rzęsy są marzeniem wielu kobiet, jednak czasami naturze trzeba pomóc. Osłabienie, choroba, brak witamin i substancji odżywczych w organizmie czy po prostu predyspozycje genetyczne uniemożliwiają nam czasami cieszenie się z gęstej oprawy oczu. Na szczęście dziś istnieje wiele metod przedłużania i zagęszczania rzęs, które pozwalają uzyskać spektakularny efekt.

Salony kosmetyczne wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet i w swojej ofercie coraz częściej umieszczają usługi związane z pielęgnacją rzęs. Rozwój technologii i samej branży sprawił, że dzisiaj możemy wybierać spośród wielu metod zagęszczania i przedłużania rzęs, analizując to, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Czy zależny nam na spektakularnym drapieżnym wyglądzie, czy szukamy czegoś „na co dzień” i do pracy? Jedną z bardziej popularnych i dających ceniony naturalny efekt jest przedłużanie rzęs metodą „rzęsa do rzęsy”. Na czym polega i komu jest polecana?

Technika technice nierówna, czyli na co zwrócić uwagę?

Zabiegi wokół oczu należą do bardziej delikatnych i wymagających przestrzegania wielu zasad związanych z higieną oraz wykorzystywania wyłącznie bezpiecznych i najwyższej jakości produktów. Dlatego, szukając salonu kosmetycznego dla siebie, warto zwrócić uwagę na doświadczenie zatrudnionych w nim pracowników i stosowane tam preparaty. Najważniejszy wybór poza samą techniką dotyczy tego, jakie produkty wykorzystamy do zagęszczenia i przedłużenia naszych naturalnych rzęs. Najwyższej jakości rzęsy z jedwabiu najbliższe są naszym włosom i to je poleca się wszystkim tym, którzy cenią naturalny efekt i wygląd. Są one przede wszystkim bardzo wygodne i z czasem zapominamy, że mamy je na oku. Uważane są za najlepszy rodzaj rzęs do codziennego noszenia, dzięki niemu możemy zrezygnować z podkreślania ich tuszem. Co ważne, szczególnie dla pań uprawiających sport, są wodoodporne, więc można w nich spokojnie pływać czy nie odkleją się pod wpływem potu. Można też dalej nosić soczewki kontaktowe, rzęsy nie będą podrażniać spojówek, co ma znaczenie dla osób o wrażliwych oczach. Są bezpieczne, podobnie jak stosowany klej do ich przymocowania, który dodatkowo zabarwiony jest na czarno, aby nie wyróżniać się i nie tworzyć nieestetycznych punkcików przy linii rzęs.

Zabieg metodą „rzęsa do rzęsy”, na co się przygotować?

Wśród klientek salonów kosmetycznych to wciąż ta metoda należy do najpopularniejszych, gdyż pozwala uzyskać spektakularny efekt podkreślający kształt oka. Metoda ta polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej, więc jest dość żmudnym zabiegiem, jednak to właśnie ta dokładność pozwala uzyskać naturalnie wyglądającą oprawę, której nie trzeba akcentować tuszem. Doklejone rzęsy mogą utrzymać się nawet 6 tygodni, ale zależy to od siły naturalnych rzęs i stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych, które mogą wpłynąć na ich trwałość. Co ważne, rzęsa nie odklei się od naturalnej, a jedynie wypadnie razem z nią. Po miesiącu warto zastanowić się nad uzupełnieniem rzęs, jeśli jest to potrzebne dla podtrzymania efektu. Wykorzystywane włoski są różnej grubości, aby jak najbardziej przypominały nasze naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *