Usuwanie makijażu permanentnego

Jak zatuszować wadliwie wykonany makijaż permanentny?

Makijaż permanentny zwany inaczej makijażem trwałym jest bardzo chętnie stosowany. Jego główną zaletą jest oszczędność czasu na wykonywanie codziennego makijażu.

Polega na wprowadzenie hipoalergicznych pigmentów pod skórę, za pomocą igły. Głównie wykonuje się go w okolicach oczu ust i brwi. Porównuje się go do tatuażu, jednak różnią się głębokością wprowadzonego barwnika. Ponieważ barwnik wprowadzony jest w płytką warstwę skóry dlatego też okres, w którym się utrzymuje to od 2 do 5 lat. Decydując się na makijaż permanentny, zawsze wybierajmy sprawdzone salony kosmetyczne. Perfect Glamour Marzena Kotowska oferuje wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne. W salonie tym profesjonaliści wykonają makijaż permanentny. Firma zajmuje się jednocześnie szkoleniami wszelkich metod na wykonywanie takiego makijażu.

Makijaż permanentny ma podkreślić kolor ust, narysować trwale kreski na oczach oraz przyciemnić i wyregulować brwi.

Taki makijaż staje się coraz bardziej popularny, ale też wciąż wchodzą nowe metody wykonywania. Dlatego w tej kwestii należy wciąż poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Nie wystarczy zrobić kurs i przejść szkolenie, to nowe trendy zmuszają do uczenia się i doskonalenia nowych technik. Zawód ten wymaga ciągłego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji.

Nie ma w naszym kraju żadnych przepisów regulujących kto może wykonywać makijaż permanentny. Jednak aby zdobyć odpowiednią wiedzę, należy przejść szkolenia i kursy.

Linergistka musi posiadać wiedze teoretyczna i praktyczną oraz umiejętności manualne, ale przede wszystkim zmysł estetyczny.

Co zrobić z wadliwie wykonanym makijażem permanentnym?

Wybierając gabinet do wykonania makijażu permanentnego, warto najpierw zasięgnąć opinii i sprawdzić, czy efekt pracy będzie taki, jakiego oczekujemy. Źle wykonany makijaż może nas oszpecić, zamiast dodać urody. Najczęstszymi problemami wadliwego makijażu jest zły kształt brwi lub nieodpowiednio dobrany pigment, co powoduje, że albo są za jasne, albo za ciemne. W przypadku źle dobranego pigmentu można jeszcze dokonać korekty. Jeśli kolor jest za jasny to po ok. 4 tygodniach, możemy go przyciemnić, jednak dokonuje się tego dopiero po całkowitym wygojeniu skóry. Należy pamiętać, iż w przypadku gdy wydaje nam się, że brwi są za ciemne tuż po wykonaniu zabiegu, to kolor zblednie w trakcie gojenia.

Gorzej jeśli po wykonaniu makijażu okaże się, że kształtem odbiegają od oczekiwanego efektu. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż pożądany efekt osiągamy dopiero po wygojeniu się naskórka. Wadliwie wykonany makijaż permanentny może nas doprowadzić do ośmieszenia ze strony otoczenia, a co za tym idzie źle wpływać na naszą psychikę.

Jeśli chcemy usunąć źle wykonany makijaż, możemy to zrobić za pomocą lasera. Najczęstszą przyczyną jest źle dobrany kolor pigmentu lub nieodpowiedni kształt. Laser zapewnia rozjaśnienie pigmentu, niestety jest to zabieg bolesny. Dlatego wykonuje się go kilka razy w krótkich sesjach. U każdego wygląda to nieco inaczej, wszystko uzależnione jest od rodzaju skóry. Dość istotne znaczenie ma, jaki jakościowo był użyty barwnik oraz na jakiej głębokości. Jednak efekt sprawi, że nie ma blizn i przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *