permanentne brwi

Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny brwi optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skutecznie skorygować jego kształt, a nawet odbudować brwi w przypadku ich całkowitego braku. To bardzo wygodny sposób, aby raz na długi czas zapomnieć o każdorazowym wykonywaniu makijażu brwi tradycyjnymi metodami, które są pracochłonne i nietrwałe.

Podczas zabiegu do skóry wprowadzany jest barwnik, dlatego makijaż permanentny ma formę krótkiego tatuażu imitującego naturalny łuk brwiowy. Efektami można się cieszyć nawet do 2-3 lat! Trzeba jednak pamiętać, że trwałość takiego makijażu zależy od kilku czynników, w tym nie tylko stosowanych podczas zabiegu barwników (pigmentów), ale również późniejszej pielęgnacji skóry.

Pielęgnacja makijażu permanentnego brwi bezpośrednio po zabiegu

Szczególnej pielęgnacji wymaga skóra bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Wykonanie makijażu permanentnego wiąże się z gojeniem brwi. W tym czasie, gdy przez pierwszą dobę pojawia się osocze, należy osuszać ranę bardzo delikatnie jałowym gazikiem. Proces gojenia zwykle najlepiej przebiega “na sucho”, a więc bez smarowania jakimikolwiek preparatami. Jeśli jednak pojawi się taka konieczność, można zastosować minimalną ilość odpowiednio dobranej maści, np. z witaminą A. Miejsce poddane zabiegowi w początkowym okresie należy traktować ze szczególną ostrożnością. Bardzo ważne jest dbanie o higienę dłoni, aby nie doszło do wtórnego zakażenia. Warto również pić jak najwięcej wody, aby nawilżać organizm także od środka. Jednocześnie należy unikać picia gorących napojów, alkoholu czy jedzenia pikantnych potraw, które rozrzedzają krew i barwnik.

Jeśli w okolicach gojącej się rany zauważysz nawet najmniejsze strupy, nigdy ich nie odrywaj ani nie uszkadzają mechanicznie. To tylko wydłuży proces gojenia.

Przez minimum pierwszy tydzień należy zrezygnować z siłowni, gdyż nie jest to miejsce należące do higienicznych. Do czterech tygodni nie powinnaś korzystać z solarium, basenu czy sauny. Przez sześć tygodni musisz unikać ekspozycji na światło słoneczne i stosować kosmetyki z filtrem UV. Przez osiem tygodni nie powinnaś poddawać się zabiegom takim jak np. peeling chemiczny i mechanicznym, mezoterapia, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz toksyną botulinową.

Szczegółowe instrukcje dotyczące prawidłowej pielęgnacji po zabiegu zawsze są dokładnie objaśnione podczas każdego kursu makijażu permanentnego.

Pielęgnacja w późniejszym okresie

Po zagojeniu się skóry pielęgnacja makijażu permanentnego nie jest trudna ani zbyt wymagająca. Zdecydowanie priorytetem jest stosowne nawilżanie skóry, aby nie doprowadzić do jej nadmiernego wysuszenia. Efekty po zabiegu będą zdecydowanie dłużej utrzymywać się na nawilżonej skórze.

Po ok. sześciu-ośmiu tygodniach warto wykonać dopigmentowanie. W ten sposób zapewnimy sobie lepsze i trwalsze rezultaty. Po ponad roku warto też przeprowadzić zabieg odświeżenia makijażu permanentnego brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *