manicure SPA

Jak dbać o stan dłoni i stóp?

Wizytówką każdego człowieka niewątpliwie są jego dłonie. To one pierwsze – zaraz po twarz, przykuwają wzrok rozmówcy w pierwszych sekundach od poznania nowej osoby. Uścisk dłoni to przecież ten gest, którym witamy się ze wszystkimi bliższymi, czy dalszymi znajomymi. Warto więc poświęcić im chwilę uwagi i zadbać by zawsze wyglądały świeżo, młodo, zadbanie. Nie można zapominać o stopach, które niekiedy traktujemy po macoszemu, a przecież zadbane stopy to nie tylko stopy gładkie, bez nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Zaniedbania, zła pielęgnacja stóp może prowadzić do chorób skóry o podłożu grzybiczym, potęgować problemy z ich nadmierną potliwością. Zobaczmy, jak dbać o stan stóp i dłoni? Jakie zabiegi pielęgnacyjne pomogą poprawić ich kondycję i zachować młody wygląd na długie lata?

Stopy i dłonie lubią regularną pielęgnację

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale dłonie człowieka są niemal stale narażone na działanie szkodliwych dla ich kondycji substancji chemicznych, czy też warunków atmosferycznych. Częste mycie dłoni, nierzadko w bardzo ciepłej wodzie powoduje utratę ochronnego płaszcza lipidowego naskórka. Skóra dłoni robi się szorstka, sucha, ma tendencje do zaczerwieniania się, sinienia, ogólnie mówiąc – nie jest w zbyt dobrym stanie. Nie inaczej jest ze stopami. Zdrowe, zadbane stopy to nie tylko wizytówka każdej, współczesnej kobiety i mężczyzny, to również warunek zdrowia. Przebarwienia płytki paznokciowej, wrastające paznokcie, odgniotki, modzele, to tylko niektóre z problemów, jakie dotykają stopy naszych klientów.

Chcąc utrzymać zdrowy wygląd dłoni i stóp należy odpowiednio dobierać nie tylko preparaty do codziennej ich pielęgnacji, ale również pamiętać o okresowym poddawaniu ich zabiegom kosmetycznym takich jak peelingi, maski oraz oczywiście manicure. Składniki aktywne zawarte w kosmetykach do dłoni nie tylko zregenerują skórę dłoni, ale sprawią, że skóra będzie gładka, miękka, bez poczucia jej „nadmiernego ściągnięcia”, pieczenia.

Parafina, manicure SPA, peelingi chemiczne

Parafina, manicure SPA, peelingi chemiczne to nasza odpowiedź na najczęstsze bolączki i „niedomagania” skóry dłoni i stóp, jakie mamy w ofercie, dla udręczonych wielogodzinnym przebywaniem w obuwiu stopom i przesuszonym dłoniom. Manicure pozwala przywrócić zadbany wygląd dłoniom i paznokciom. W wersji klasycznej zajmujemy się nie tylko opiłowaniem paznokci, ale również usuwamy naskórek nachodzący na płytkę paznokcia. Wykonany na wstępie peeling dłoni usuwa martwy naskórek, przygotowuje dłonie i paznokcie do przyjęcia składników odżywczych występujących w profesjonalnym kremie regenerująco-odżywczym, czy też olejku odżywczym aplikowanym na skórki wokół paznokcia. Ciekawą alternatywą do zabiegu manicure jest zabieg SPA na dłonie, w którym poza klasycznym manicure wykonujemy dodatkowo elementy masażu z olejkami aromatycznymi i maskę na dłonie. Nie pozostajemy dłużni stopom dla nich również mamy dwa warianty zabiegów kosmetycznych, czyli zabieg pedicure i zabieg SPA na stopy.

W przypadku występowania przebarwień świetnie rozprawią się z nimi peelingi chemiczne, które dodatkowo usuwają martwy naskórek, wygładzają zmarszczki i znacznie poprawiają jędrność i nawilżenie skóry. Bez względu na to, z jakimi problemami borykają się twoje stopy i dłonie, warto poradzić się doświadczonych kosmetologów, którzy pomogą przywrócić nie tylko gładkość i zadbany wygląd dłoniom i stopom, ale także pomogą odzyskać pewność siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *