brwi

Jak dopasować kształt brwi do twarzy?

Brwi stanowią ozdobę każdej twarzy. Nie tylko podkreślają nasze oczy, ale także dzięki nim spojrzenie jest bardziej wyraziste oraz zalotnie. Dlatego też podczas wykonywania makijażu należy zwrócić uwagę na ten element. Warto jednak pamiętać, że na dobry wygląd brwi wpływa nie tylko ich kolor, ale także odpowiedni kształt. Na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę podczas stylizowania brwi?

Wyznaczenie ogólnego kształtu brwi

Wybór kształtu brwi nie należy do prostych zadań głównie ze względu na fakt, iż każda twarz różni się od siebie. Inaczej wygląda układ oczu, wysokość czoła czy też kształt nosa. Dlatego też podczas wyznaczania kształtu brwi, zalecamy, by kierować się kilkoma ogólnymi zasadami, które sprawdzają się w każdym przypadku. Z reguły początek brwi zaczyna się w tym samym miejscu, w którym znajduje się wewnętrzny kącik oka. Z kolei koniec brwi powinien znajdować się na równi z linią idącą od płatka nosa do zewnętrznego kącika oka. Miejsce, w którym brew powinna się „zgiąć”, znajduje się w miejscu, przez które przebiega linia idąca od nosa i przez źrenicę. Jeżeli jednak samodzielne wyznaczenie kształtu brwi sprawia trudności, proponujemy wybrać stylizację w naszym salonie.

Dopasowanie brwi do rysów twarzy

Podczas wyboru grubości brwi oraz ostrości łuku bardzo duże znaczenie mają rysy twarzy, ponieważ to do nich dostosowuje się te parametry. Najłatwiej jest dobrać kształt do twarzy owalnej, ponieważ wystarczy, że brwi będą wyglądały delikatnie, naturalnie, a ich końcówka będzie wyraźnie podkreślona. Kobiety, które posiadają twarz okrągłą, powinny dążyć do jej wizualnego wyszczuplenia i wydłużenia przy pomocy brwi. Dlatego też w tym przypadku zarówno łuk, jak i końce brwi powinny być ostro zaznaczone. W przypadku twarzy podłużnej brwi muszą być proste i nie posiadać wyraźnego łuku. Dzięki temu optycznie ją skrócimy. Jeżeli twarz jest kwadratowa, zalecamy, by łuki były subtelne, ponieważ wtedy nasza aparycja wydaje się delikatniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *