rzęsy

Czy istnieje ryzyko, że sztuczne rzęsy się odkleją?

Sztuczne rzęsy są coraz bardziej popularnym zabiegiem, dzięki któremu każda z pań może cieszyć się gęstymi i długimi rzęsami, bez konieczności ich malowania. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające na oszczędzenie kilku chwil o poranku, sprawdzające się również podczas tropikalnych wakacji, gdzie raczej mało kto wykonuje pełny makijaż. Wiele osób obawia się, że sztuczne rzęsy bardzo szybko się odkleją. Istnieje taka możliwość, ale tylko w sytuacji nieprawidłowego wykonania stylizacji bądź złego dbania o gotowe rzęsy.

Czy sztuczne rzęsy mogą się odkleić?

Sztuczne rzęsy wykonane w salonie przez profesjonalną stylistkę, która ukończyła kurs przedłużania rzęs nie powinny się odkleić. W niektórych sytuacjach może się to zdarzyć, jednak nie z winy stylistki, lecz klientki. Część klientek nie przykłada uwagi do informacji, które przekazuje im kosmetyczka po zabiegu. Aby rzęsy mogły trwale związać się z naszymi rzęsami, nie powinno się ich moczyć przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny. Należy unikać również zaparowanych pomieszczeń jak sauna a także basenów. Jeżeli nie przestrzegamy tej zasady, klej nie ma możliwości związać się z rzęsą, co powoduje jej odklejenie.

Drugim powodem odklejania się rzęs jest stosowanie kosmetyków wodoodpornych oraz na bazie olejów. Jedne i drugie powodują rozpuszczanie się kleju, a co za tym idzie – wypadanie sztucznych rzęs. Aby tego uniknąć należy zwrócić uwagę na to, jakich kosmetyków używamy. Podczas noszenia sztucznych rzęs należy unikać sauny i nadmiernego wysiłku na siłowni – pot osadzający się na rzęsach również rozpuszcza klej.

Ostatnim wytłumaczeniem wypadania rzęs jest wykonywanie stylizacji u osób prywatnych, nieposiadających odpowiednich kursów i szkoleń, pracujących na produktach wątpliwej jakości. Jeżeli stylistka nie posiada wystarczającej wiedzy, nie ukończyła kursów to nie ma możliwości, aby wykonała trwałą i dopasowaną do nas stylizację. Jeżeli chcemy osiągnąć idealny efekt, którym będziemy mogły cieszyć się przez długi czas, powinnyśmy wybrać profesjonalny salon z przeszkolonym personelem. Dobrze wykonana stylizacja o którą dbamy przestrzegając zaleceń stylistki z pewnością się nie odklei.