sztuczne rzęsy

Jak przedłużyć żywotność sztucznych rzęs?

Sztuczne rzęsy są coraz częściej wykorzystywanym elementem, dzięki któremu naturalne rzęsy zostają zagęszczone i przedłużone. Efekty, które można uzyskać dzięki temu zabiegowi są zależne od preferencji klientki. Dzięki sztucznym rzęsom możemy cieszyć się piękną oprawą oka bez konieczności malowania tuszem. Aby rzęsy dobrze wyglądały przez dłuższy czas, warto zastosować się do kilku porad. Oczywiście wpływ na trwałość ma również sposób, w jaki zostały przyklejone.

W jaki sposób sprawić, by rzęsy przez dłużej utrzymały się w dobrym stanie?

Pierwszą, podstawową zasadą jest wykonanie sztucznych rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dzięki temu mamy pewność, że zabieg wykonuje wykwalifikowany pracownik, korzystający z najwyższej jakości materiałów. Przedłużanie rzęs wykonane w dobrym salonie z pewnością zostanie wykonane dokładnie, a rzęsy utrzymają się przez długi czas w świetnym stanie. Podczas zabiegu przeprowadzonego przez specjalistkę rzęsy zostaną dobrane do kondycji naszych rzęs, dzięki czemu nie będą one przedwcześnie wypadać.

Nie bez znaczenia są również produkty używane podczas wykonywania stylizacji. Najlepsze jakościowo są sztuczne rzęsy wykonane z jedwabiu, charakteryzujące się dużą lekkością oraz trwałością. Aby przedłużyć żywotność sztucznych rzęs, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób i czym wykonujemy demakijaż. Podczas zmywania makijażu należy unikać mocnego tarcia, które może spowodować wypadanie rzęs. Niezalecane są również kosmetyki wodoodporne i te oparte na olejach, ponieważ mogą one rozpuszczać klej.

Przed zabiegiem nie powinno się malować rzęs, a bezpośrednio przed założeniem sztucznych rzęs nasze naturalne rzęsy są dokładnie myte i odtłuszczane, co przedłuża ich żywotność. Bardzo istotnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na żywotność stylizacji ma klej. Używanie hipoalergicznego, mocnego kleju minimalizuje ryzyko alergii, a  rodzaj odpowiednio dobrany do tempa stylistki pozwala na wykonanie trwałej stylizacji.

Po założeniu sztucznych rzęs każda z klientek powinna zostać poinstruowana o tym, w jaki sposób obchodzić się z rzęsami. Przez pierwsze 48 godzin nie powinno się moczyć rzęs, ponieważ ma to negatywny wpływ na ich trwałość. Należy również unikać dotykania rzęs, ponieważ może to osłabić całą stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *