twarz kobiety

Rodzaje podkręceń rzęs syntetycznych

Przedłużanie rzęs jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, pozwalających na pogrubienie i wydłużenie rzęs. Dzięki temu zabiegowi oczy są idealnie podkreślone, nawet bez dodatkowego makijażu. Pozwala to również na oszczędzenie sporej ilości czasu, którą większość pań poświęca rano na podkreślenie swojego naturalnego piękna. Aby całość prezentowała się idealnie, stylistka powinna dobrać odpowiedni skręt rzęs, dopasowany do urody klientki.

Jakie rodzaje skrętów rzęs syntetycznych wykorzystuje się podczas przedłużania rzęs?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje rzęs przeznaczonych do przedłużania: jedwabne, z futra norek i syntetyczne.  Rzęsy syntetyczne powstają z akrylu. Charakteryzują się trwałością, a także ładnym połyskiem. Za ich pomocą można wykonać zarówno delikatne stylizacje, jak i bardziej wieczorowe – końcowy efekt zależy głównie od preferencji klientki. Stylistki wykonujące zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs powinny przeprowadzić analizę oka, a następnie dobrać pasujący skręt.

Podczas analizy warto zwrócić uwagę na to, jak osadzone są oczy, jaki mają kształt. Ważną informacją mającą wpływ na rodzaj skrętu jest to, w którą stronę rosną rzęsy oraz to czy powieki są opadające. Źle dobrany skręt może bardzo niekorzystnie wpłynąć na wygląd całej stylizacji, zmniejszając oczy czy podkreślając opadającą powiekę. W przypadku rzęs syntetycznych do wyboru jest nie tylko rodzaj skrętu, ale również grubość i długość rzęs.

Nazwy podkręceń mogą różnić się w zależności od tego, jaka firma je produkuje. W większości przypadków wyróżnić można skręty oznaczone od litery A do L, gdzie A oznacza najniższy stopień skręcenia, natomiast L – najwyższy stopień. Najczęściej wykorzystywane są rzęsy o skręcie B i C, ponieważ dają bardzo naturalny efekt. Często wykorzystuje się je u pań posiadających blisko osadzone oczy, aby optycznie je od siebie oddalić. Rzęsy o profilu D świetnie sprawdzą się dla osób, które lubią mocniejszy efekt. Ten skręt jest polecany osobom z opadającymi powiekami oraz szeroko rozstawionymi oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *