rzęsy

Fakty i mity na temat przedłużanych rzęs

Gęste i długie rzęsy to marzenie wielu kobiet, ale niestety zależne od genów, stanu zdrowia oraz codziennych nawyków. Dlatego panie, które nie mogą na co dzień cieszyć się taką oprawą oka, mogą skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs. Przez lata pojawiło się wiele faktów i mitów, jeśli chodzi o efekty lub wpływ takiego procesu na nasze zdrowia. Zapoznajmy się z tymi najpopularniejszymi.

Mity na temat przedłużania rzęs

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest twierdzenie, że przedłużanie powoduje osłabienie lub nawet wypadanie naszych naturalnych rzęs. Nie jest to prawdą, jeśli zabieg wykonywany jest w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Specjalistka dobierze odpowiednią metodę oraz rodzaj rzęs, aby nie były one za długie lub za ciężkie. Doradzi ona również jak pielęgnować sztuczne włoski, aby utrzymały się jak najdłużej w jak najlepszej formie.

Wiele osób zakłada, że przedłużanie kończy się nienaturalnym wyglądem. Jednak to również mylne przekonanie, gdyż na rynku istnieją dziś naturalne rzęsy wykonane z jedwabiu, które są niezwykle lekkie i dają naturalny efekt. Zagęszczone włoski wyglądają na zdrowsze i stanowią ciekawą oprawę oka.

Jakie są najważniejsze fakty dotyczące przedłużanych rzęs?

Przedłużanych rzęs nie trzeba malować. To największa zaleta tego zabiegu, gdyż nie dość, że otrzymujemy efekt gęstych, to przez to, że jest ich tyle, można zrezygnować z codziennego nakładania tuszu. Jeśli jednak cenimy dramatyczny efekt, warto skorzystać z kosmetyku przeznaczonego do sztucznych rzęs. Trzeba tylko pamiętać, że nie da się go później całkowicie usunąć, co może obciążyć włoski i wpłynąć na ich trwałość.

Jest to zabieg bezpieczny, gdyż nie ma wpływu ani na stan naturalnych rzęs, ani na wzrok. Włoski układane są tak, aby nie opadały do oka, nie drażniły go, a wszystkie preparaty mają odpowiednie atesty i są bezpieczne. Dzisiaj mamy też większy wybór metod przedłużania, które pozwalają uzyskać odmienne efekty: jeden do jednego (na co dzień) czy objętościowa 2-3D (na większe wyjścia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *