makijaż permanentny

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Nad zrobieniem makijażu permanentnego zastanawia się wiele kobiet. I nic w tym dziwnego: to ogromna wygoda i gwarancja pięknego wyglądu w każdych warunkach. Część z nich obawia się jednak, czy sam proces wykonywania makijażu permanentnego jest bezpieczny. Chociaż jest on inwazyjny, nie ma się czym martwić. Wykonany przez profesjonalistę w higienicznych warunkach jest w 100% bezpieczny! Co warto o nim wiedzieć?

Higiena przede wszystkim

Makijaż permanentny przypomina tatuaż, podobnie też wygląda proces jego wykonania. Linergistka musi wprowadzić barwnik pod skórę klientki. Kluczowe jest zachowanie higieny. Używane igły powinny być jednorazowe, w salonie powinny znajdować się środki higieniczne, a sama linergistka musi używać rękawiczek jednorazowych. Istotna jest też jakość używanych przez nią barwników. Nie jest dobrym pomysłem wybieranie tych najtańszych, od nieznanych producentów, gdyż nigdy nie możemy być pewni, co znajduje się w ich składzie.

Dokładny wywiad

Osoba, która ma wykonać klientce makijaż permanentny, powinna najpierw przeprowadzić z nią szczegółowy wywiad. Do wykonania makijaży permanentnego istnieją bowiem pewne przeciwwskazania. Na pewno jest nim wyjątkowo wrażliwa skóra i skłonności do silnych alergii. Makijażu nie powinny robić też panie, które przyjmują aktualnie leki antydepresyjne, sterydowe lub rozrzedzające krew. Przeciwwskazaniem jest też ciąża lub okres karmienia piersią oraz walka z nowotworem. Ponieważ wykonywanie makijażu permanentnego to zabieg stosunkowo inwazyjny, nie powinny decydować się na niego też osoby walczące z chorobami dermatologicznymi (np. łuszczyca, trądzik). Zatajenie przed linergistką stanu swojego zdrowia nie jest dobrym pomysłem: makijaż w najlepszym wypadku może po prostu nie być wyraźny, w najgorszym – nie goić się i spowodować nieestetyczne blizny. Bardzo ważne jest też zachowanie higieny po zabiegu, w przeciwnym razie może dojść do infekcji, której efektem będą trudne do zagojenia rany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *