Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg mezoterapii bezigłowej to stosunkowo nowa metoda dostarczania skórze składników pielęgnujących, odżywczych i nawilżających bez inwazyjnego nakłuwania naskórka – jak dzieje się to podczas zwykłej mezoterapii wykonywanej z użyciem igieł. Działanie urządzeń bezigłowych opiera się na zjawisku elektropolacji, dzięki któremu w błonach komórkowych tworzą się mikrokanały pozwalające na znacznie łatwiejsze dostawanie się substancji aktywnych do wnętrza komórek.

Mezoterapia bezigłowa  stosowana jest jako nieinwazyjny sposób pozwalający na odmłodzenie skóry twarzy, zredukowanie pojawiających się na niej zmarszczek mimicznych, fałd nosowo-wargowych czy tak zwanych kurzych łapek. Pozwala na poprawienie struktury tkanki skórnej i ujednolicenie jej kolorytu. Oprócz twarzy zabieg ten stosowany może być również na skórę innych części ciała, takich jak brzuch, pośladki czy uda. Pozwala wtedy na redukcję tkanki tłuszczowej, zniwelowanie cellulitu, ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie widoczności pojawiających się na niej rozstępów.

Wskazania po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest świeża, jędrna i wygląda bardzo promiennie. Aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej, warto zadbać o regularną jej pielęgnację i codzienne wcieranie balsamów witaminowych zaleconych nam w gabinecie kosmetycznym. Dodatkowo dobrze byłoby zmienić nasze zwyczaje żywieniowe, włączyć do diety większą ilość warzyw i owoców oraz ograniczyć spożywanie tłustych potraw i słodyczy, które bardzo negatywnie wpływają nie tylko na naszą wagę, ale również na kondycję naszej skóry.

Ograniczenia

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ proces ten nie uszkadza błon komórkowych i nie narusza ciągłości skóry. Dlatego przeciwwskazania do jej wykonywania dotyczą tylko kilku przypadków, wśród których najważniejsze to: okres ciąży i karmienia piersią, choroby żył, alergie na którąkolwiek z substancji używanych podczas zabiegu, a także gorączka, stany zapalne skóry lub jej nadwrażliwość na bodźce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *