Zimowa pielęgnacja twarzy

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry, w tym szczególnie dla twarzy, ponieważ nie możemy jej osłonić od wiatru ani zimna. Jest narażona na bardzo niskie temperatury na zewnątrz i przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, w związku z czym może często ulegać podrażnieniom oraz stawać się zaczerwieniona, podatna na uszkodzenia i wypryski. Dlatego niezbędna jest w tym czasie szczególna dbałość o nią i odpowiednia pielęgnacja , znacznie różniąca się od tej, do jakiej przyzwyczailiśmy się w miesiącach letnich.

Ochrona i nawilżenie skóry

Warunki panujące zimą mogą powodować przede wszystkim przesuszenie skóry, którego główne objawy to ziemisty kolor cery, nadmierne łuszczenie się i utrata elastyczności. Dlatego pielęgnacja w tym czasie powinna obejmować przede wszystkim takie elementy jak:

– Zapewnienie ochrony przed zimnym i przesuszonym powietrzem.

– Uzupełnienie braków w nawilżeniu i zniwelowanie objawów łuszczenia się skóry.

– Używanie kremów zawierających składniki kojące i nawilżające, wśród których najlepsze to olej jojoba, witamina B5, allantoina, kwas hialuronowy oraz mocznik.

– Zabezpieczenie skóry przed dalszymi uszkodzeniami, dlatego warto zwrócić uwagę na kremy i inne kosmetyki do twarzy z dodatkiem witamin C oraz E.

– Używanie kremów z filtrami słonecznymi, ponieważ mocne słońce nawet zimą może być bardzo niebezpieczne dla naszej twarzy. Szczególnie pamiętać należy o tym w górach oraz wtedy, gdy spadnie śnieg, ponieważ odbija on większość promieniowania UV.

Pamiętajmy także, aby dobierać krem zimowy do rodzaju naszej cery. Dla skóry suchej bardzo dobrze sprawdzą się preparaty tłuste i półtłuste, natomiast cera tłusta z widocznymi porami i zaskórnikami wymaga już bardziej przemyślanej pielęgnacji. Potrzebuje ona nawilżenia, ale jednocześnie zbyt bogaty krem może pogorszyć jej stan. Idealny byłby preparat bez zapychającej pory parafiny, ale z naturalnymi tłuszczami takimi jak masło shea i innymi olejami, które nie doprowadzą do zablokowania porów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *