depilacja

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Depilacja laserowa jest jedną ze skuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia z wybranych partii naszego ciała. Zabieg wykonuje się za pomocą głowicy lasera przesuwanej blisko skóry. Emitowane przez nią specjalne światło jest pochłaniane przez pigment znajdujący się w mieszkach włosowych, dlatego ciemne włoski będą bardziej podatne na jego działanie. Następnie pochłonięte światło zostaje przekształcone w energię cieplną, która prowadzi do spalenia mieszka wraz z cebulką, dzięki czemu włoski na trwałe przestają w tym miejscu rosnąć.

Zalety i ograniczenia

Depilacja laserowa pozwala na usuwanie włosków z różnych części ciała bez podrażnień, w tym nawet tych najbardziej wrażliwych na ból jak górna warga, pachy czy okolice bikini. Jeden zabieg usuwa jedynie włosy w fazie wzrostu, dlatego aby efekt był trwały, niezbędna jest seria kilku, zwykle 3-4 zabiegów, co zapewnia trwały efekt, czyli usunięcie owłosienia na bardzo długi czas. Później zwykle wystarczą zabiegi utrwalające raz do roku, aby poradzić sobie z odrastającymi pojedynczymi włoskami.

Przed depilacją ważne jest wcześniejsze przygotowanie się do niej, to znaczy nieopalanie skóry oraz unikanie jej podrażnienia, czyli rezygnacja z depilacji mechanicznej oraz gruboziarnistych peelingów. Również po zabiegu niezbędna staje się odpowiednia pielęgnacja skóry, to znaczy stosowanie łagodnych środków niezawierających w swoim składzie alkoholu i niewywołujących podrażnień, a także rezygnacja z peelingów i opalania się.

Jednak usuwanie owłosienia w trwały sposób jest dość drogie, ponieważ koszt jednego zabiegu to nawet kilkaset złotych, a do uzyskania pełnego efektu potrzebne jest wykonanie całej ich serii. Nie każdy również może takiemu zabiegowi się poddać, nie powinny go stosować osoby cierpiące na łuszczycę, bielactwo, opryszczkę oraz kobiety będące w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *