opalanie natryskowe

Czy warto wybrać opalanie natryskowe?

Lekko opalona skóra wygląda zdrowo, świeżo i bardzo efektownie. Chcielibyśmy cieszyć się nią szczególnie latem lub wtedy, gdy zakładamy sukienki z dekoltem albo zamierzamy bardziej odsłonić nasze nogi. Jednak opalanie się na słońcu lub w solarium nie jest najlepszym wyborem ze względu na promieniowanie UV, które sprzyja szybszemu starzeniu się skóry i częstszemu pojawianiu się nowotworów. Dlatego najlepiej go unikać i stosować mniej szkodliwe metody, aby cieszyć się ładnie opaloną skórą.

Opalenizna w rozpylaczu

Jednym z najnowocześniejszych sposobów, które pozwalają uzyskać piękny odcień opalenizny dopasowany do naszej karnacji, jest opalanie natryskowe. Dzięki temu zabiegowi natychmiast możemy cieszyć się skórą wyglądającą co najmniej jak po kilkudniowym opalaniu się latem na plaży. Dodatkowo preparaty wykorzystywane w tej metodzie zawierają substancje nie tylko poprawiające koloryt skóry i wyrównujące jej odcień, ale także mocno ją nawilżające oraz dostarczające substancji odżywczych. Dzięki temu przyczyniają się do poprawienia jej kondycji.

Aby opalanie natryskowe przyniosło pożądany efekt, warto się wcześniej dobrze do niego przygotować. Przede wszystkim najpóźniej w przeddzień zabiegu depilujemy całe ciało, a następnie wykonujemy peeling skóry, co pozwoli na bardziej równomierne wniknięcie preparatu brązującego. Ważne jest również, aby pamiętać, że przed zabiegiem nie można używać preparatów nawilżających, takich jak kremy i balsamy oraz zrezygnować należy z antyperspirantów i perfum. W sam dzień zabiegu najlepiej założyć bieliznę w ciemnym kolorze oraz ubrania o luźnym kroju, które nie spowodują ścierania się świeżo naniesionego preparatu opalającego.

Opalanie natryskowe jest bardzo bezpieczną metodą, która nie ma prawie żadnych przeciwwskazań. Mogą jej poddawać się osoby z każdym fototypem skóry, w różnym wieku i kondycji fizycznej, a nawet kobiety w ciąży. Ładnie wyglądająca opalenizna utrzymuje się od tygodnia do dwóch, zależnie od typu skóry i szybkości jej łuszczenia się, a także rodzaju używanego płynu brązującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *