Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs

Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs

Ciemne i długie rzęsy to jeden z głównych atutów urody twarzy kobiety. Do ich podkreślania używa się najczęściej tuszu, który lekko je pogrubia i nadaje im ciemniejszy kolor. Jednak dla wielu osób nie jest to wystarczające, dlatego od niedawna bardzo popularne stały się profesjonalne zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Spektakularne efekty

Zabiegi przedłużania rzęs wykonuje się najczęściej poprzez doklejenie rzęsy sztucznej do naturalnej i wyróżnia się przy tym kilka metod, wśród których najpopularniejsze to:

1:1 – gdy do jednej naturalnej rzęsy dołączamy jedną jedwabną, co powoduje efekt wydłużenia i lekkiego pogrubienia;

2:1 – gdy do jednej naturalnej rzęsy przykleja się dwie sztuczne wykonane z futra norki (wyróżniające się lekkością) i dzięki temu poza wydłużeniem osiągnięty zostaje efekt zagęszczenia;

3:1 – kiedy do każdej naszej rzęsy dołącza się aż trzy rzęsy z futra norki, co je wydłuża i ekstremalnie pogrubia, tworząc efekt przepięknie wyglądającej jedwabistej firanki.

Można również przedłużać rzęsy na inne sposoby, w tym na przykład poprzez doklejanie sztucznych rzęs tylko do wybranych włosków naturalnych, aby uzyskać bardziej naturalny efekt czy uzupełnić rzucające się w oczy braki.

Każdy salon kosmetyczny ma trochę inną ofertę przedłużania i zagęszczania rzęs oraz preferowane metody, dlatego warto na ten temat porozmawiać, zanim zostanie wykonany zabieg. Zwykle dostępne są rzęsy o różnych długościach, grubościach i wykonane z rozmaitych materiałów, a w niektórych gabinetach oferowane są także rzęsy w różnych kolorach, aby dzięki nim stworzyć bardzo modny efekt ombre.

Sztuczne rzęsy nadają naszym oczom i całej twarzy bardzo piękny wygląd nawet bez użycia tuszu. Są lekkie i nie powodują ograniczeń w codziennym funkcjonownaiu, można w nich nawet pływać i chodzić do sauny. Można je również stosować, nawet gdy nosimy szkła kontaktowe.

Zabieg przedłużania i pogrubiania trwa średnio od półtorej do dwóch godzin, a jego efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak w tym czasie część rzęs sztucznych wypada wraz z naturalnymi, dlatego, aby utrzymać ładny efekt, warto przychodzić na uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *