Metodą Piórkowo-Kreskową

Czym jest Microblading zwany też Metodą Piórkowo-Kreskową

Microblading, czyli inaczej metoda piórkowo-kreskowa, jest jednym ze sposobów wykonywania makijażu permanentnego brwi. To popularny zabieg, na który kobiety decydują się coraz częściej, ponieważ jego efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas. Na czym polega oraz jakie są jego atuty?

 

Na czym polega metoda piórkowo-kreskowa?

 

Microblading polega na ręcznym rysowaniu pojedynczych włosków na skórze, aby nadać brwiom pożądany kształt. Wykonuje się go za pomocą precyzyjnego, mikroskopijnego ostrza złożonego z wielu igiełek. Odcień pigmentu jest dobierany starannie do koloru włosów, aby makijaż nie był przerysowany.

 

Przed wykonaniem zabiegu klientka musi zastanowić się nad kształtem brwi, jaki chce uzyskać. Zazwyczaj microbladingu dokonuje się po miejscowym znieczuleniu – przy użyciu specjalistycznej maści bądź żelu. Po jego zakończeniu zabiegi skóra szybko wraca do formy, gdyż czas gojenia jest bardzo krótki, a końcowy efekt można podziwiać już po niecałym tygodniu od przeprowadzenia zabiegu.

 

Zalety microbladingu

 

Microblading jest rozwiązaniem dla kobiet, które chcą pogrubić lub nadać regularny kształt swoim brwiom oraz dla tych, które mają bardzo jasne włoski lub skórę alergiczną, na którą źle wpływają kosmetyki do makijażu. Największym atutem metody piórkowo-kreskowej jest naturalny efekt końcowy oraz gęste i wyraźne brwi, których nie trzeba malować nawet przez 2 do 6 lat.

 

Makijaż permanentny brwi trwa krótko i nie pojawia się podczas niego krew, gdyż barwnik jest wprowadzany jedynie do naskórka, nie ingerując tym samym w skórę właściwą. Microblading jest bezpieczny i sterylny, dzięki użyciu jednorazowych igieł. Po kilku latach pigment w naturalny sposób złuszcza się i znika. Można jednak przedłużyć jego efekt zabiegiem uzupełniającym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *