makijaż permanentny brwi metodą pudrową

Jak wykonuje się makijaż permanentny brwi metodą pudrową?

Makijaż permanentny brwi to sposób na osiągnięcie wspaniałego efektu gęstych i świetnie wyglądających brwi. Dzięki niemu można nie tylko dobrze wyglądać, ale również oszczędzić sporo czasu na codziennych zabiegach upiększających. Permanentny makijaż brwi metodą pudrową to jedna z metod pozwalających na cieszenie się pięknie podkreślonymi brwiami, które nie wymagają dodatkowych zabiegów przez kilkanaście miesięcy. Sprawdźmy, na czym polega permanentny makijaż brwi przy użyciu metody pudrowej.

 

Na czym polega makijaż brwi metodą pudrową?

Makijaż permanentny polega na dostarczeniu barwnika bezpośrednio do skóry. Jego kolor powinien współgrać z cerą, kształtem twarzy oraz preferowanym kolorem włosów. Staranny dobór odcienia sprawi, że efekt będzie wyglądał dobrze niezależnie od rodzaju makijażu, który zdecydujemy się wykonać. Dobrze przeprowadzony zabieg daje wrażenie pełnych i gęstych brwi.

Podczas wykonywania makijażu permanentnego metodą pudrową używa się cienkich jednorazowych igieł, które służą do wprowadzania pigmentu. Zabieg rozpoczyna się od ustalenia konturu, który będzie dawał najlepiej wyglądający efekt. Następnie zabieg jest prowadzony na obszarze pokrywającym się z wybranym kształtem.

 

Co po zabiegu?

Po przeprowadzeniu zabiegu skóra musi być przez pewien czas odpowiednio chroniona i pielęgnowana, tak by brwi mogły powrócić do naturalnego stanu. Zwykle należy ograniczyć ekspozycję na słońce oraz stosować zalecone podczas zabiegu kremy.

Warto pamiętać, że efekt, który zobaczymy tuż po wykonaniu makijażu będzie nieco odbiegał od naszych oczekiwań i może się wydawać zbyt intensywny. Taki stan nie będzie jednak trwał długo, naskórek ulegnie złuszczeniu, a po niedługim czasie będziemy mogły cieszyć się wymarzonym wyglądem.

Makijaż permanentny po jakimś czasie zacznie blednąć. Warto wówczas rozważyć ponowienie zabiegu. W przypadku gdy się na to nie zdecydujemy efekt zniknie – w zależności od użytego pigmentu – zwykle po kilkunastu miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *