makijaż

Na czym polega makijaż permanentny brwi metodą hybrydową?

Wiele kobiet marzy o pięknym wyglądzie każdego dnia, bez spędzania wielu godzin w łazience na wykonywaniu makijażu. Na szczęście salony kosmetyczne są wyczulone na potrzeby klientek i ich odpowiedź to makijaż permanentny. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szanują swój czas i lubią atrakcyjnie wyglądać niezależnie od pory dnia. Dostępny jest makijaż permanentny ust, powiek oraz brwi. Jego trwałość to zazwyczaj rok lub dłużej. Tego typu zabieg stanowi fantastyczne udogodnienie w erze pośpiechu. Skupmy się na jednym z możliwych zabiegów, jakim jest makijaż permanentny brwi metodą hybrydową.

Zdarza się, że zagalopujemy się z domową depilacją brwi, co spowoduje ich nieładny wygląd. Brwi są rzadkie, nierówne, czasem wręcz pozbawione włosków tu, gdzie są pożądane. Osłabione brwi to także może być efekt poważnej choroby i warto po jej przebyciu skierować się do zaufanego salonu kosmetycznego, by znów poczuć się piękną i kobiecą. Czasami narzekamy na wygląd naszych naturalnych łuków brwiowych, bywają za wąskie lub zbyt cienkie. Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi metodą hybrydową powinien zadowolić każdą kobietę. Łączy on dwie metody – pierwsza to metoda włoskowa, druga to metoda cieniowania. Po ustaleniu naszych indywidualnych preferencji oraz dobraniu odpowiedniego koloru linergistka dorysowuje brakujące włoski w pożądane miejsca. Powstaje linia łuku brwiowego zgodna z wcześniejszymi ustaleniami. Następnie przechodzimy do etapu drugiego, czyli cieniowania. Stosuje się tutaj pigment, który podkreśla nasz łuk brwiowy i subtelnie uwypukla ich kształt. Osoba zajmująca się wykonywaniem tego typu zabiegów powinna potrafić doradzić klientce, tak by była zadowolona i piękniejsza po wykonaniu tego zabiegu. Ważne jest więc, by linergistka była dobrą makijażystką ze zmysłem artystycznym.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Brwi goją się około 10 dni i stopniowo bledną dochodząc do koloru, który wybrałyśmy. Po 4 do 6 tygodniach wykonywana jest korekta, po której przez rok powinnyśmy cieszyć się pięknymi brwiami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *