microblading

Makijaż permanentny brwi – microblading

Codzienne precyzyjne malowanie i odpowiednie podkreślanie brwi zajmuje trochę czasu, który jest szczególnie cenny dla nas rano, gdy spieszymy się do pracy. Dlatego jednym z godnych uwagi rozwiązań tego problemu może stać się makijaż permanentny brwi, który sprawi, że nasze brwi będą wyglądały pięknie i symetrycznie od razu po obudzeniu się. Taki zabieg jest również dobrą propozycją w przypadku utraty brwi po chemioterapii, a także wtedy, gdy mamy skórę alergiczną i nie możemy używać większości kosmetyków upiększających.

Precyzja i symetria

Istnieje kilka metod makijażu permanentnego brwi , aby wyglądały one na pełniejsze i wyraźniej podkreślone. Najnowsza z nich to zabieg microbladingu, czyli ręcznej pigmentacji brwi, który pozwala na ich naturalnie wyglądającą rekonstrukcję. Technika ta pochodzi z krajów azjatyckich i polega na wprowadzaniu barwnika za pomocą maleńkiego ostrza pod błonę podstawną dzielącą naskórek od skóry właściwej. W wyniku tego działania uzyskuje się efekt dodatkowych włosków tak cienkich jak nasze naturalne. Nie pojawia się efekt cienia na brwiach ani teatralne pogrubienie, ale dzięki dorysowaniu nowych włosków możemy nadać brwiom naturalny i regularny kształt. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy nasze brwi są bardzo cienkie, w pewnych miejscach brakuje im włosków albo też gdy obie brwi bardzo różnią się od siebie wyglądem.

Przed zabiegiem kosmetyczka za pomocą specjalnych szablonów rysuje kontury przyszłych brwi, które następnie będą wypełniane. Na tym etapie możemy jeszcze dopytać o szczegóły i zgłosić nasze ewentualne poprawki. Efekt końcowy po wykonanym zabiegu utrzymuje się do dwóch lat, a zależy to przede wszystkim od rodzaju użytego pigmentu i tempa jego wymywania się. Po tym czasie, jeśli tylko chcemy, możemy zabieg wykonać ponownie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *