peeling chemiczny w salonie kosmetycznym

Peeling chemiczny. Co warto o nim wiedzieć?

Peeling chemiczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na nałożeniu na skórę mieszanki chemicznej w celu poprawy jej kondycji poprzez usunięcie martwego naskórka. Peeling chemiczny najczęściej wykonuje się na twarzy, ale można go zastosować również na innych partii ciała, jak szyja czy dłonie. To zabieg prosty, szybki, bezinwazyjny, niewymagający hospitalizacji i w większości przypadków bezbolesny.

 

Peeling chemiczny w salonie kosmetycznym

Peeling chemiczny można wykonać w salonie kosmetycznym, specjalizującym się w usługach dermatologii estetycznej. Zabieg zwiększa wrażliwość na słońce, dlatego najlepszą porą na jego wykonanie jest zima. Salon kosmetyczny, w którym będziemy wykonywać zabieg, przeprowadzi szczegółowy wywiad, aby ustalić oczekiwania pacjenta i wyeliminować potencjalne przeciwwskazania. Należą do nich alergie na którykolwiek składnik roztworu, ciąża i karmienie piersią, stany zapalne i podrażnienia skórne, opryszczka oraz choroby autoimmunologiczne.

 

6 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia tytoniu i leków, wpływających na rozrzedzenie krwi. Specjaliści z salonu kosmetycznego mogą zlecić stosowanie specjalnych kremów na kilka dni przed zabiegiem. Rozpoczyna się on oczyszczeniem skóry, na którą następnie nakładany jest specjalnie przygotowany roztwór chemiczny. Do jego sporządzenia wykorzystuje się takie kwasy, jak trójchlorooctowy, salicylowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy, a także fenol czy retinol. Skład peelingu chemicznego uzależniony jest od jego rodzaju i przeznaczenia. Wyróżniamy peelingi powierzchniowe, średnio-głębokie oraz głębokie. Roztwór zmywa się po kilku minutach, a następnie na skórę nakładana jest maść, która ją wygładza i łagodzi dolegliwości bólowe. Po zabiegu należy intensywnie nawilżać skórę i nie wolno jej wystawiać na słońce.

 

Jakie korzyści daje peeling chemiczny?

Peeling chemiczny złuszcza naskórek na odpowiedniej głębokości. Pomaga dzięki temu zredukować zmarszczki oraz usunąć blizny, przebarwienia i zmiany trądzikowe. Skóra zostaje odświeżona, rozjaśniona, ujędrniona, a jej koloryt staje się ujednolicony. Za pomocą peelingu chemicznego można zwęzić pory, ograniczyć produkcję sebum, zlikwidować trądzik i usunąć zaskórniaki. Zabieg pobudza produkcję elastyny i kolagenu.

 

Peeling chemiczny posiada nie tylko właściwości oczyszczające i redukujące, ale również przeciwstarzeniowe. Z tego względu powinny się na niego zdecydować osoby z objawami starzenia skóry, nadmiernym łojotokiem i rozstępami, trądzikiem oraz zaburzeniami rogowacenia. To doskonały sposób na poprawę kondycji skóry dla osób w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *