Makijaż permanentny

Plusy i minusy makijażu permanentnego

Makijaż permanentny już od dłuższego czasu przestał być w Polsce nowością. Na usługę tę decyduje się coraz więcej pań, które cenią sobie wygodę. Te, które wykonają go raz, zazwyczaj po paru latach wracają do linergistki, by utrwalić blaknący barwnik – już nie wyobrażają sobie życia z tradycyjnym, codziennie wykonywanym makijażem. Co powinny wiedzieć osoby, które wciąż nie mogą zdecydować się na makijaż permanentny?

Wady makijażu permanentnego

Makijaż permanentny w zasadzie nie ma wad. Niektóre panie wskazują stosunkowo wysoką cenę usług, jednak jeśli rozłożymy tę kwotę na kilka lat (na tyle wystarcza makijaż permanentny) i zastanowimy się, ile wydajemy rocznie na kosmetyki i usługi kosmetyczne, okaże się, że wizyta u linergistki wcale nie jest droga. Musimy pamiętać też, że wykonywanie makijażu wiąże się z wprowadzaniem barwnika pod skórę. Linergistka używa znieczuleń, jednak podczas zabiegu wiele pań odczuwa lekki dyskomfort.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma niewątpliwie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim gwarantuje on kobiecie piękny wygląd o każdej porze dnia, nawet podczas plażowania w tropikach. Taki makijaż rozwiązuje problem „zjadania” szminki podczas ważnych spotkań służbowych, czy zbyt ciemnej henny, która nie chce się zmyć w dniu ważnej uroczystości rodzinnej. To także ogromna oszczędność czasu i wygoda dla pań, które nie przepadają za codziennym, wielominutowym staniem przed lustrem. Makijaż permanentny to także gwarancja uniknięcia nietrafionego koloru pomadki czy niezbyt przemyślanej regulacji kształtu brwi. Doświadczone linergistki doskonale wiedzą, jak dobrać odpowiednie odcienie i kształty do każdego typu urody, a barwnikiem i igłą mogą nawet skorygować jej drobne defekty (np. wyrównać kontur ust, czy zabarwić je w miejscach, którym brakuje naturalnego pigmentu). Makijaż permanentny to wybór, któremu nie mogą oprzeć się kobiety aktywne, będące cały czas w ruchu. Czasami nie mają one ani czasu, ani okazji, by w pracy lub podróży poprawić makijaż. Makijaż permanentny sprawia, że nawet po nocy spędzonej w samolocie lub pracy na mieście w deszczowy dzień, cały czas wyglądają na zadbane i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *