zalety zabiegu przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs – wady i zalety

Każda kobieta jest zainteresowana swoim wyglądem i zwykle chętnie korzysta z możliwości podkreślenia własnej urody i dodatkowego jej poprawienia. Długie i mocne rzęsy są marzeniem wielu z nas, niestety nie zawsze jesteśmy w pełni zadowolone z efektów, jakie możemy uzyskać, stosując nawet najdoskonalsze tusze. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z przedłużania rzęs. Zabieg wykonany przez profesjonalną kosmetyczkę może dać efekt, który przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. Sprawdźmy, co możemy uzyskać oraz jakie są ograniczenia tej metody.

 

Gęste i długie rzęsy – na czym to polega?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który polega na doklejeniu dodatkowych włosków do naszych naturalnych rzęs. Kosmetyczka precyzyjnie oddziela wybrany włosek i za pomocą hipoalergicznego kleju mocuje do niego dodatkowe rzęsy wykonane z najlepszej jakości jedwabiu. Doklejone rzęsy utrzymują się przez dłuższy czas, choć w miarę, jak nasze naturalne rzęsy wypadają i są zastępowane nowymi, zabieg powinien być powtarzany. Zwykle uzupełnianie sztucznych rzęs powinno się odbywać przynajmniej co dwa-trzy tygodnie.

Warto czy nie?

Zagęszczone rzęsy mogą wyglądać bardzo atrakcyjne. Doklejenie sztucznych rzęs daje spektakularne efekty, o ile jest przeprowadzone przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, która korzysta z materiałów najwyższej jakości. Doklejane rzęsy mają różną grubość i specjalnie dobieraną długość, dzięki czemu wyglądają naturalnie.

Przedłużane rzęsy nie dają poczucia dyskomfortu albo uczucia obcego ciała na powiece. Dobrej jakości rzęsy z jedwabiu są lekkie, co sprawia, że ich noszenie będzie dla nas właściwie niezauważalne na co dzień i nie wpływa w żaden sposób na nasze funkcjonowanie. Ważne jest także to, że są wodoodporne i nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem wilgoci.

Przedłużanie rzęs nie powoduje podrażnień powiek ani oczu. Nie przeszkadza w żaden sposób w noszeniu szkieł kontaktowych.

Metod wykonywania przedłużania i zagęszczania rzęs jest wiele ( np. Metody 1:1, 2-3D, 4-8D )  i tylko od oczekiwanego efektu końcowego oraz uwarunkowań osobniczych klientki zależy jaka metoda będzie zastosowana.

Jedynymi mankamentami zabiegu mogą być koszty z nim związane oraz czas, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. Jednak warto pamiętać, że uzupełnianie trwa znacznie krócej, a dzięki przedłużonym rzęsom oszczędzamy sporo czasu na codziennym makijażu.

Przedłużanie rzęs jest najprostszą metodą na idealne rzęsy przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *