Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów i stosuje się go głównie w okolicach oczu, brwi i ust. Dzięki temu można w trwały sposób podkreślić walory urody i ukryć pewne jej niedoskonałości. Raz wykonany zabieg takiego makijażu utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Zależy to od jakości wykorzystanych barwników, metod ich nakładania, a także rodzaju cery.

Zalety i wady

Główna zaleta makijażu permanentnego to możliwość poprawienia naszych mankamentów urody, na przykład dodanie brakujących włosków do brwi i zagęszczenie ich, skorygowanie kształtu ust i wzmocnienie ich koloru czy też nadanie oczom większej wyrazistości i optyczne powiększenie ich dzięki kreskom wykonanym na powiekach. Dzięki temu zabiegowi oszczędzamy czas codziennie rano, ponieważ nie musimy wykonywać pełnego makijażu, a jedynie nakładamy na twarz podkład oraz puder i delikatny make-up jest gotowy. Permanentny makijaż ma również tę przewagę nad zwykłym, że nie rozmaże nam się podczas upalnego dnia, deszczu czy nawet kąpieli w morzu lub pływania w basenie. To także bardzo korzystne rozwiązanie dla osób przechodzących chemioterapię, którym naturalne brwi wypadają – dzięki takiemu makijażowi mogą poczuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Jednak bardzo istotne jest, by taki zabieg wykonywany był przez doświadczoną linergistkę lub kosmetyczkę, która dokona odpowiedniego wyboru barwników oraz kształtu kresek i koniecznych uzupełnień, aby po zabiegu twarz nie wyglądała nienaturalnie, a podkreślenie jej elementów nie okazało się zbyt mocne. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa powinniśmy także sprawdzić, czy gabinet posiada odpowiednie atesty, a narzędzia w nim używane są odkażane w wystarczający sposób. Jest to bardzo istotne, aby nie doszło do zarażenia się żadnym schorzeniem dermatologicznym ani ogólnoustrojowym.

Znając te wszystkie zalety oraz ograniczenia makijażu permanentnego, możemy zastanowić się i zdecydować, czy jest to zabieg pożądany w naszym przypadku i czy jego wykonanie okaże się dla nas korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *