mikrodermabrazja

Zabiegi mikrodermabrazji – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu mechanicznego wykonywanego w salonie kosmetycznym za pomocą niewielkiej głowicy z kryształkami korundu lub diamentu. Urządzenie delikatnie złuszcza kolejne warstwy naskórka, a następnie zasysa złuszczone drobinki do środka. Sam zabieg jest bezbolesny, a jego efekt to znaczne poprawienie wyglądu cery, oczyszczenie i zmniejszenie widoczności porów, a także zniwelowanie blizn potrądzikowych i drobnych przebarwień. Po przebytej mikrodermabrazji nie trzeba zachowywać dodatkowych środków ostrożności, ale można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Trzeba pamiętać jednak o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami, aby chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Dla kogo?

Mikrodermabrazja ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno jako zabieg pomocny w wielu problemach dermatologicznych, jak i dobra metoda na wyrównanie kolorytu cery oraz zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek. Można ją wykonywać w przypadku cery rogowaciejącej w nieprawidłowy sposób, przetłuszczającej się lub z widocznymi rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Dzięki ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka zabieg ten pobudza procesy mikrokrążenia, w związku z czym skóra staje się bardziej natleniona i lepiej odżywiona. Zwiększa również syntezę kolagenu i elastyny, co w widoczny sposób uelastycznia i ujędrnia skórę twarzy oraz spłyca pojawiające się na niej drobne zmarszczki.

Nie dla wszystkich

Zabiegi mikrodermabrazji mają wiele zalet i są polecane osobom w różnym wieku, jednak istnieją również pewne przeciwwskazania co do ich wykonywania. Wśród nich najważniejsze to:

– Skóra z zaawansowanymi postaciami trądziku ropnego, z wieloma rozsianymi krostkami. W tym wypadku zabieg mógłby jeszcze zaognić istniejące zmiany na skórze i rozsiać je po całej twarzy.

– Bardzo cienka skóra naczynkowa, która mogłaby ulec podrażnieniom.

– Aktywne zakażenie skóry twarzy wirusami lub grzybami, a także atopowe zapalenie skóry.

– Terapia retinoidami, które powodują podrażnianie i złuszczanie się naskórka.

Dodatkowo trzeba pamiętać, by przez tydzień po przebytym zabiegu chronić skórę przed promieniowaniem UV, aby nie pojawiły się szpecące twarz przebarwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *