pracę w profesjonalnym gabinecie

Czy odbycie szkolenia kosmetycznego umożliwia pracę w profesjonalnym gabinecie?

Osoby, które chciałaby pracować w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, często zastanawiają się, czy muszą ukończyć w tym celu specjalny kurs. Wiele pań nauczyło się np. wykonywania manicure hybrydowego z filmików dostępnych w Internecie i uważa, że do tego zadania wystarczą zdolności manualne, a szkolenia nic nie wnoszą. To ogromny błąd! Wykonując manicure hybrydowy (i inne zabiegi) bez specjalistycznej wiedzy można znacząco zaszkodzić sobie, lub co gorsza – klientce. W szanujący się gabinetach zatrudnia się tylko osoby, które zgłębiły zagadnienia z danej dziedziny.

Szkolenia: teoria i praktyka

Szkolenia kosmetyczne uczą nie tylko tego, jak wykonać dany zabieg, ale również, jak ocenić przeciwwskazania do niego, jak wykonywać poszczególne czynności bezpiecznie i higienicznie, oraz jak radzić sobie z niespodziewanymi problemami. Biorąc za przykład wspomniany manicure hybrydowy, zanim manicurzystka zacznie nakładać na paznokcie bazę, powinna umieć rozpoznać objawy potencjalnych chorób paznokci, wiedzieć, jak sterylizować cążki do skórek, czy też jak opiłowywać płytkę, aby jej nie osłabiać. Zajęcia praktyczne na szkoleniu są dopiero przysłowiową wisienką na torcie – wcześniej kursantki muszą przyswoić ogrom wiedzy z zakresu pielęgnacji dłoni i paznokci. Pamiętajmy, że szef salonu kosmetycznego chce zatrudniać nie tylko manicurzystki, które potrafią namalować wymyślne wzory na paznokciach, ale też takie, które np. pomogą klientkom ze słabymi paznokciami przywrócić ich witalność i odporność na uszkodzenia. Szkolenia kosmetyczne poruszają całość problematyki związanej z danym zagadnieniem, a nie tylko wybrane kwestie.

Rynek pracy

Wybierając się na szkolenie kosmetyczne, warto zdecydować się na renomowane centrum szkoleniowe. Ukończenie kursu w dobrej szkole otwiera wielu osobom drzwi do pracy w znanych salonach kosmetycznych, a co za tym idzie – niezłe zarobki i stały rozwój. Kursu nie powinno się traktować jako „zło konieczne”. Informacje na nim zdobyte mogą przydać się w nowej pracy w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *